Umbrohutõrje

Umbrohutõrje peab alguse saama juba kevadel koos esimeste päikeseliste ilmadega. Ise saate umbrohu vastu võidelda kõplamise või kitkumisega – ka sellega saame Teile abiks olla, kuna töö on raske ja aeganõudev. Rohida või kitkuda tuleb sagedasti.

umbrohutõrje

Tehnika

Umbrohutõrjet on võimalik teha kahte moodi – valida korralik keemiline vahend nagu Roundup, Taifun või looduslik tõrjevahend.

Keemiliste vahendite ehk herbitsiididega, eriti just glükofosaadiga on tulemus alati suurepärane ja rahuldav, aga kahjuks on nende vahendite kasutamine kahjulik koduloomadele, putukatele ja aias elavatele mikroorganismidele.

Bioloogilisel vahendid nagu vee, äädika ja soolalahus nõuab rohkem vaeva ja ka eraldi kitkumist. Kuid tulemusel on meie ökoloogiline jalajälg väiksem.

Vastavalt Teie soovile valime sobiva umbrohutõrje meetodi.

Umbrohutõrje üks peamisi eesmärke on kultuurtaimede kasvutingimuste parandamine. Lõplikult pole umbrohtu võimalik koduaiast välja saada ja sellel pole ka kasu vaid pigem kahju. Mitmed kahjuriteks peetavad putukad eelistavad looduslikke taimi kultuurtaimedele.

Parimad looduslikud vahendid umbrohutõrjeks on:

  • Umbrohu eemaldamine enne kui need liiga suureks kasvavad
  • Käsitsi rohimine, kõplamine või multšimine
  • Pinnase läbikaevamine kodusel aiamaal
  • Liiga sagedase maaharimise vältimine.
  • Üheaastaste umbrohtude puhul vältida nende panemist kompostihunnikusse, kus nad saavad valmida ja idaneda.
  • Kui olete mingi ala varakevadel või sügisel läbi kaevanud, siis panna ala peale kangas või kile, mis takistab valguse ligipääsu. Katet tasuks hoida ala peal vähemalt ühe suve. See on parim meetod metsistunud maal umbrohtudest vabanemiseks.

  • Selleks, et meie kaunis maa püsiks tervena soovitame bioloogilisis vahendeid ja järjepidevat tööd, millega saame Teile abiks olla, et oma koduaed, aialapid ja põllumaad umbrohtudest puhtana hoida.

    Soovitused:

    Ärge kindlasti kasvatage maalapil, kus kasutate keemilisi tõrjevahendeid, söögiks mõeldud taimi.

    Murulappidel on soovituslik umbrohutõrje ette võtta pärast suurt vihma, sest siis on maapind pehme ja saate juured lihtsamini kätte.

    Kui hoiate aiamuru pidevalt tihke ja tugevana, siis ei tule umbrohul kasvamisest midagi välja. Samamoodi tasub toimetada ka lilleaias – istuta taimi ja lilli, mis võtavad umbrohul ära päikesevalguse, vee ja toitained.

    Lisaks umbrohule on muruomanikele mureks sammaldumine.

    Sambla eemaldamise esimene samm on selle välja riisumine või spetsiaalse teraga muruniiduki kasutamine.

    Tänavakividelt on sambla eemaldamine kõige lihtsam survepesuriga – kivide peale ja vahele läinud sammalt on lihtne eemaldada survepesuriga, aga seda tuleb teha ettevaatlikult. Kivide vahele jäänud tühimikud soovitame täida puhta liivaga.

    Muruseemne lisaks külvamine annab muru kasvule hoogu juurde ja sammal jääb vajalikest toitainetest ilma. Tulemuseks samblavaba muruvaip ja kordades ilusam aed!

    Tööde teostamise aeg

    Tööde teostamise ajad lepime kliendiga eelnevalt kokku, et võimalikult vähe häirida Teid ja Teie naabreid. Samas oleme paindlikud, etteteavitamisel tuleme niitma Teie soovitud ajal.

    Esmaspäev – Reede 9:00 –18:00
    Laupäev & Pühapäev: 11:00 – 15:00
    Kokkuleppeliselt teeme töid ka muudel aegadel.

    Garantii

    Pretensioonide korral palume need esitada töö teostamise päeva jooksul, et saaksime olukorraga tutvuda.

    Tasumine ja transport

    Tööde eest on võimalik tasuda nii ettemaksena kui ka peale töid või korra kuus. Täpsema tasumise korra lepime Teiega personaalselt kokku.
    Hinnad leiab meie HINNAKIRJAST.
    Tellimiseks VÕTA ÜHENDUST!
    Lisaks umbrohutõrjele tegeleme paljude teiste aiatöödega.
    Tehnika ja muu vajaliku transpordiga toetab meid Kaubataxo.