Võsa- ja heinalõikus

Paljudel on võsa-ja heinalõikus probleemiks kohtades, mis on käest lastud või vähe külastatavad ja võsa tihedalt täis kasvanud- maakohad, põllud, raskesti ligipääsetavad platsid ja põlluservad. Meie saame Teid aidata.

Võsa-ja heinalõikus on lisaks ajakulule ka füüsiliselt raske töö. Koduste töövahenditega ja kaitsmeteta trimmerdamine on üpriski keerukas, sest lisaks raskele trimmerile, mis selga väsitab on  jalgadele ja näkku paiskav hein kohati valus ja ebameeldiv. Kui trimmeri toetamiseks puudub õlarihm või traksid on trimmerdamine keerukas just kohtades, kus hein on kõrge või sellele ei pääse hästi ligi. Murumehed aga teevad töö ära kiiresti ja kvaliteetselt. Seejuures kasutame usaldatavaid töövahendeid ja kaitsmeid. Hinnad leiate hinnakirjast.

Kuidas käituda kui hein on liiga pikaks ja tihedaks kasvanud? 

Liigselt kõrge heina lõikus on aga komplitseeritud töö, sest seda tuleb osata teha kasutades õigeid abinõusid ja strateegiaid. Üle käte kasvanud heina puhul on soovitatav võtta ühendust Murumeestega. Ise tehes võib olla tulemus üllatavalt kurvaks muutev. Esiteks tuleb paksu ja tiheda heina niitmiseks kasutada võsa lõikamiseks mõeldud lõiketera, mille saab endale soetada aiakaupadepoest. Paljud ei oska ka arvata, et peale kõrgeks kasvanud heina lõikust tuleb maha jäänud heina sealt ka ära viia, sest see takistab uue heina kasvu. Kuivanud hein takistab päikese saamist ja uus muru ei pruugi enam korralikult kasvama minna. Kui uus muru peaks aga kasvama läbi vana ja kuivanud heina on järgmisel korral heinaniitmine väga keerukas. Jättes peale igat trimmerdamiskorda vana muru uue muru peale kuhja on üsna tõenäoline, et varsti enam uut muru ei kasva ja kuivanud hein näeb üsna ebameeldiv ja halb välja.

Nagu sporti tehes, tuleb järgida õige tehnika kasutamist ka võsalõikusel. Valede võtete kasutamisel hakkavad pikemaajalisel niitmisel käed, selg ja õlad valutama tunduvalt kiiremini kui tehes seda õige tehnikaga. Kuna trimmerid/võsalõikurid  on kohati päris rasked, siis esimeseks sammuks on trimmeri kinnitamine õlapaelade või trakside külge. Kui trimmer on kinnitatud õlapaelade külge tuleb see lihtsalt rippuma jätta. Trimmeri alumine ots (heina lõikav osa) peab õlapaeladel rippudes puudutama maad, siis saab veenduda, et trimmer on õigel kaugusel. Ühtlaseks niitmiseks tuleb trimmerit sujuvate liigutustega mööda maada edasi-tagasi liigutada.

Soovitame hooaja jooksul vähemalt kahel korral teha hoolduslõikust, et vältida olukorra kontrolli alt väljumist.

Garantii

Pretensioonide korral palume need esitada niidupäeva jooksul, et saaksime olukorraga tutvuda.

Transport

Tehnika ja muu vajaliku transpordiga toetab meid Kaubataxo.

Lisaks võsa-ja heinalõusele tegeleme pajude teiste aiatöödega.

Vaata ka: https://murumehed.ee/muru-niitmine/

Kui soovid, et Sinu maa oleks korras VÕTA ÜHENUDST!