Iga aiaomaniku unistuseks lillepeenarde ja istikute kõrval on pehme ja erkroheline muruvaip. Selle loomiseks tuleb korraldada graafikupõhist pidevat hooldust. See sisaldab endas järgmisi tegevusi: muru niitminemuru väetamineumbrohutõrje ja trimmerdamine. Lisaks eelnevalt mainitule on väga oluline ka muru õhutamine ja tänu selle on võimalik mõnest tegevusest isegi pääseda.

Mis on muru õhutamine ja kuidas seda teha? 

Muru õhutamine tehakse spetsiaalse masina, muruõhutaja, abil, mis lõikab vertikaalselt pinasesse ja pindmistesse taimejuurtesse sälgud. Selle käigus tõmbab muruõhutaja välja ka sambla, umbrohu ja muruvildi, mis takistavad muru tervislikku kasvamist. Muru õhutamine tuleks ette võtta 2 korda aastas. Esimene kord suve alguses ja teine kord suve lõpus või sügise alguses.

Kuna õhutamine võib vähesel määral kahjustada ka muru, tuleb seda teha õigeid nõudeid järgides.

  • Muru ei tohi õhutada liigses kuumuses. Maksimaalselt 25°C
  • Muru ei tohi õhutada kui on liiga külm. Vähemalt +10°C
  • Kuivades tingimustes
  • Enne muru õhutamist tuleks muru niita ühtlaselt 5-7cm pikkuseks
  • Esimesel õhutamiskorral ei tohi liiga sügavale lõigata
  • Peale muru õhutamist peab eemaldama üleskistud materjali. Selleks soovitame kasutada reha.

Miks tuleb muru õhutada? 

Muru tuleb õhutada, et vältida umbrohu, samblate ja rohujuurte tõenäolist kasvamist. Tänu sellele kasvab muruvaip tihedamaks ja ilmastikukindlamaks. Õhk, vesi ning erinevad toitained saavad selle tegevuse järel paremini pinnasesse imenduda ja muru üldine tervis on parem. 

KAUNIS AED

Meeldib?

Tehnika

Murutaimestiku kasvu elavdab muru õhutamine, selleks saab kasutada spetsiaalseid kaabitsrehasid või -rulle. Kõige lihtsamaks töövahendiks on spetsiaalne masin – areaator. Seda saab soetada aiatarvete kauplusest.

Murumeeste professionaalne meeskond soovitab muru õhutamiseks valida kindel ala kogu õhutamist vajavast platsist. Seejärel liikuda edasi-tagasi käies eelmise niidulaiuse äärest. Nii on kergem jälgida, kust on juba õhutatud ja kus on veel õhutamata. Tänu sellele on lihtsam vältida lisatööd ja sellega kaasnevat ajakulu.

Tööde teostamise aeg

Tööde teostamise ajad lepime kliendiga eelnevalt kokku, et võimalikult vähe häirida Teid ja Teie naabreid. Samas oleme paindlikud, etteteavitamisel tuleme Teile sobival ajal.

Esmaspäev – Reede 9:00 –18:00
Laupäev & Pühapäev: 11:00 – 15:00

Kokkuleppeliselt teeme töid ka muudel aegadel.

Garantii

Pretensioonide korral palume need esitada töö teostamise päeval, et saaksime olukorraga võimalikult kiiresti tutvuda.

Tasumine

Tööde eest on võimalik tasuda nii ettemaksena kui ka peale töid või korra kuus. Täpsema tasumise korra lepime Teiega personaalselt kokku.

Hinnad leiab meie hinnakirjast. 

Transport

Tehnika ja muu vajaliku transpordiga toetab meid Kaubataxo.

Lisaks muru õhutamisele tegeleme pajude teiste aiatöödega.

Tellimiseks VÕTA ÜHENUDST!