Umbrohutõrje

Mis võimalused on umbrohutõrjeks?

Umbrohutõrje on võimalik teha kahte moodi – valida korralik keemiline vahend nagu Roundup, Taifun või looduslik tõrjevahend.

Umbrohutõrje peab alguse saama juba kevadel koos esimeste päikeseliste ilmadega. Ise saate umbrohu vastu võidelda kõplamise või kitkumisega – ka sellega saame Teile abiks olla, kuna töö on raske ja aeganõudev. Rohida või kitkuda tuleb sagedasti.

Keemiliste vahendite ehk herbitsiididega, eriti just glükofosaadiga on tulemus alati suurepärane ja rahuldav, aga kahjuks on nende vahendite kasutamine kahjulik koduloomadele, putukatele ja aias elavatele mikroorganismidele.

Bioloogilisel vahendid nagu vee, äädika ja soolalahus nõuab rohkem vaeva ja ka eraldi kitkumist. Kuid tulemusel on meie ökoloogiline jalajälg väiksem.

Vastavalt Teie soovile valime sobiva umbrohutõrje meetodi.

Umbrohutõrje üks peamisi eesmärke on kultuurtaimede kasvutingimuste parandamine. Lõplikult pole umbrohte võimalik koduaiast välja saada ja selle pole ka kasu vaid pigem kahju. Mitmed kahjuriteks peetavad putukad eelistavad loodulikke taimi kultuurtaimedele.

Parimad looduslikud vahendid umbrohutõrjeks on:

  • Umbrohu eemaldamine enne kui need liiga suureks kasvavad
  • Käsitsi rohimine, kõplamine või multšimine
  • Pinnase läbikaevamine kodusel aiamaal
  • Liiga sagedase maaharimise vältimine.
  • Üheaastaste umbrohtude puhul vältida nende panemist kompostihunnikusse, kus nad saavad valmida ja idaneda.
  • Kui olete mingi ala varakevadel või sügisel läbi kaevanud, siis panna ala peale kanga või kile, mis takistab valguse ligipääsu. Katet tasuks hoida ala peal vähemalt ühe suve. See on parim meetod metsistunud maal umbrohtudest vabanemiseks.

Selleks, et meie kaunis maa püsiks tervena soovitame bioloogilisis vahendeid ja järjepidevat tööd, millega saame Teile abi olla, et oma koduaed, aialapid ja põllumaad umbrohtudest puhtana hoida.

Soovitused:

Ärge kindlasti kasvatage maalapil, kus kasutate keemilisi tõrjevahendeid, kasvatage söögiks mõeldud taimi.

Murulappidel on soovituslik umbrohutõrje ette võtta pärast suurt vihma, siis on maapind pehme ja saate juured lihtsamini kätte.

Kui aiamuru on tihke ja tugev, siis ei jaksa umbrohul kasvamisest midagi välja. Samamoodi tasub toimetada ka lilleaias – istuta taimi ja lilli, mis võtavad umbrohul ära päikesevalguse, vee ja toitained.

Lisaks umbrohule on muruomanikele mureks sammaldumine.

Sambla eemaldamise esimene samm on selle välja riisumine või spetsiaalse teraga muruniiduki kasutamine.

Tänavakividelt on sambla eemaldamine kõige lihtsam survepesuriga – kivide peale ja vahele läinud sammalt on lihtne eemaldada survepesuriga, aga seda tuleb teha ettevaatlikult, kivide vahele jäänud tühimikud soovitame täida puhta liivaga.

Murussemne lisaks külvamine anna muru kasvule hoogu juurde ja sammal jääb vajalikest toitainetest ilma.

Kui Teil on probleeme umbrohuga, sammaldunud muru või tänavakividega siis VÕTA MEIEGA ÜHENDUST!