Teada-tuntud tõde on, et Eesti talved on külmad, lumerohked ja tuulised. Tagajärjeks lumised ja libedad pinnad, mille hooldamata jätmisel on ohtlikud olukorrad kergelt tulema isegi ettevaatlik olles. Vältimaks neid on lumekoristus ja libedatõrje esmatähtis. 

Esiteks on lumekoristus väga oluline nii enda kui teiste tervise hoidmiseks. Jättes lume lükkamata ei saa veenduda, et selle all olev maapind on libedakindel. Ole kindel, et pinnas ei oleks jäine ja libe! Pinnase libedatõrjeta jätmisel on kukkumise ja selle tagajärjel saadav vigastuse oht väga kõrge. Kõige lihtsam ja rahvapärasem meetod libedatõrjeks on pinnase soolamine, samas võib kasutada teisigi variante: liiv, graniitkillustik ja küttepuude põlemisel tekkinud tuhk.

Teiseks ebameeldivuseks on märjad jalatsid kui ka püksid. Vältimaks neid kahte, piisab vaid lumelükkamisest. 

Lumest puhtaks lükatud teed ja pinnad pakuvad boonusena ka silmailu. Sõprade, sugulaste, tuttavate küllatulekul on kindlasti oodata ka kiidusõnu nähtud vaeva eest. 

Võlaõigusseaduse § 1059 sätestab, et ehitisealuse maa omanik või isik, kellel on muu asjaõigus, mille alusel ehitis on püstitatud, vastutab ehitise kokkuvarisemise tõttu, ehitiselt selle osade, jääpurikate või muu sellise eraldumise ja allalangemise tõttu tekkinud kahju eest, välja arvatud juhul, kui ta tõendab, et kahju põhjustas vääramatu jõud või kannatanu tegevus.

Vastavalt kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud heakorra eeskirjadele on kõigil kinnistuomanikel kohustus oma krundiga piirnevad kõnniteed lumest puhastada ning libedus tõrjuda.

Lumekoristus katustelt

Viilkatuselt lumekoristus on tähtis, sest lumi võib etteaimamatul hetkel variseda ning tekitada tõsiseid kahjusid.

Tasapinnaliste (lamekatuste) ja väiksemate kalletega katuste puhul on katuse sissevarisemise oht. See kaasab endaga varalist kahju, halvemal juhul ka vigastusi inimestele. 

Lumekoristustöid katustel soovitame teha Murumeeste professionaalidel, kuna töö on ohtlik ja aeganõudev. Hindade kohta täpsemalt hinnakirjast. 

KAUNIS AED

Meeldib?

Tehnika

Tasapinnalise ja/või väiksemate kalletega maapinna käsitsi lumelükkamisel kasutame olenevalt vajadusele laia- või kitsa laiusega labidaid. Töövahendid on tugeva konstruktsiooniga ja töökindlad. 

Maapinna libedusetõrjeks kasutame soola, mis sulatab jääd ja samal tõstab hõõrduvust, takistades sellega kukkumisohtu ning vigastuste teket. Kliendiga kokkuleppeliselt on võimalus kasutada ka muid libedusetõrjeks kasutatavaid meetodeid: liiv, graniitkillustik ja mitmeid teisigi.

Lumekoristusel katustelt kasutame rakmeid, kvaliteetseid töövahendeid ja ettenähtud abinõusid. 

Garantii

Murumehed EI PAKU AJALIST GARANTIID tehtud lumekoristustöödele ja libedatõrjele.

Tööde teostamise aeg

Tööde teostamise ajad lepime kliendiga eelnevalt kokku, et võimalikult vähe häirida Teid ja Teie naabreid. Samas oleme paindlikud, etteteavitamisel tuleme Teile sobival ajal.

Esmaspäev – Reede 9:00 –18:00
Laupäev & Pühapäev: 11:00 – 15:00

Kokkuleppeliselt teeme töid ka muudel aegadel.

Tasumine

Tööde eest on võimalik tasuda nii ettemaksena kui ka peale töid või korra kuus. Täpsema tasumise korra lepime Teiega personaalselt kokku.

Hinnad leiab meie hinnakirjast. 

Transport

Tehnika ja muu vajaliku transpordiga toetab meid Kaubataxo.

Lisaks lumekoristusele ja  libedatõrjele tegeleme pajude teiste aiatöödega.

Tellimiseks VÕTA ÜHENUDST!

Meist

Murumehed OÜ meeskond soovib Teile pakkuda muretut kinnisvara hooldusteenust, kus meie võtame hoolega kanda Teie olulise vara korrashoiu.

murumehed oü

Melissi 3, 60534, Tartu
info@murumehed.ee 5595 6615
Tööajad: E-R 8:00 – 20:00, L-P 10:00 – 17:00
Rekvisiidid: Murumehed OÜ, Reg nr. 14746217
SWEDBANK: EE772200221071838417

© Murumehed OÜ | 2020