Muru väetamine

Muru väetamine on lisaks niitmisele ja õhutamisele oluline tegur ilusa muru kasvatamisel.

Hästi hooldatud ja hoolikalt rajatud muru on koduaia uhkuseks. Iga aiapidaja unistuseks on tihe sametine ja tumeroheline tallamist taluv õuemuru, mis on sobivalt rahulikuks taustaks aias kasvavatele lille- ja põõsarühmadele. Tallamiskindel vastupidav muru vajab piisavalt niiskust ja väetamist spetsiaalselt murudele mõeldud väetistega.

Kevadel ja sügisel on soovitatav murupind üle rehitseda, eemaldades nii varisenud lehed ja surnud taimeosad. Samal ajal toimub murupinna õhustamine, mille käigus murutaimede juured saavad õhku ja nad hakkavad paremini kasvama.

Muru vajab niitmist 1-2 korda nädalas. Kevadel, kui kasv on kiire, vajab muru tihemini niitmist kui südasuvel, mil on sageli kuiv ja kasv on aeglasem. Kui muru on jõudnud enne niitmist liiga pikaks kasvada, siis tuleb rohi pärast niitmist kokku riisuda. See on hea kompostimaterjal.

Kauni rohelise muru üks saladusi on tasakaalustatud väetamine. Lämmastikule, fosforile ja kaaliumile lisaks vajab muru piisavas koguses väävlit, magneesiumi, rauda ja boori. Pikaajalise ühtlase mõjuga spetsiaalses murude täisväetises on osa lämmastikust aeglaselt lahustuva ühendina, mis laguneb mulla mikroorganismide toimel, tagades lämmastiku järk-järgulise ja keskkonnasõbraliku lahustumise ja muru ühtlase kasvu.

Võta ühendust!