Muru väetamine on lisaks niitmisele ja õhutamisele oluline tegur ilusa muru kasvatamisel.

Hästi hooldatud ja hoolikalt rajatud muru on koduaia uhkuseks. Iga aiapidaja unistuseks on tihe, sametine ja tumeroheline tallamist taluv õuemuru, mis on sobivalt rahulikuks taustaks aias kasvavatele lille- ja põõsarühmadele. Tallamiskindel vastupidav muru vajab piisavalt niiskust ja väetamist spetsiaalselt murudele mõeldud väetistega.

Kevadel ja sügisel on soovitatav murupind üle rehitseda, eemaldades nii varisenud lehed ja surnud taimeosad. Samal ajal toimub murupinna õhustamine, mille käigus murutaimede juured saavad õhku ja nad hakkavad paremini kasvama.

Muru vajab niitmist 1-3 korda kuus. Kevadel, kui kasv on kiire, vajab muru tihedamat niitmist kui südasuvel, mil on sageli kuiv ja kasv on aeglasem. Kui muru on jõudnud enne niitmist liiga pikaks kasvada, siis tuleb rohi pärast niitmist kokku riisuda. See on hea kompostimaterjal.

Millised võimalused on muru väetamiseks?

Kauni rohelise muru üks saladusi on tasakaalustatud väetamine. Lämmastikule, fosforile ja kaaliumile lisaks vajab muru piisavas koguses väävlit, magneesiumi, rauda ja boori.

Pikaajalise ühtlase mõjuga spetsiaalses murude täisväetises ehk püsiväetises on osa lämmastikust aeglaselt lahustuva ühendina, mis laguneb mulla mikroorganismide toimel, tagades lämmastiku järk-järgulise ja keskkonnasõbraliku lahustumise ja muru ühtlase kasvu.

Lühiajalise muruväetise eeliseks on efektne muruvaiba kasvamise kiirendamine. Soovitame seda kasutada just uue muru rajamisel, sest siis on murul vaja kiiresti palju toitained, et kasvatada endale tugevad juured. Tänu tugevatele juurtele on muru rohkem tallamist ja ettearvamatut ilmamuutust taluv.

Keemilise väetise kasutamisel piisab kahest korrast aastas.  

Looduslik muruväetis ehk multšimine on iga aiaomaniku parim valik, sest see hoiab puhtana keskkonda meie ümber. Multšimine võib olla aga vähem efektne. Siiski on see hea võimalus raha kokku hoidmiseks, sest lisaväetise juurdeost pole sel juhul vajalik. Multšimise kohta saate täpsemalt lugeda: Külgväljavise, kogumine või multšimine?

Kvaliteetse muruväetise leiate Bauhofi kauplustest.

KAUNIS AED

Meeldib?

Kuna on parim aeg murule suurema rammu andmiseks?

Otseselt pole nii-öelda õiget aega muru keemilise väetisega väetamiseks, kuid sügisel muru väetamine on väär. Kevade ja suve jooksul kahest kolmest väetamisest piisab. Üle kolme korra aastas on muru väetamine rohkem kahjulik kui kasulik.

Tööde teostamise aeg

Tööde teostamise ajad lepime kliendiga eelnevalt kokku, et võimalikult vähe häirida Teid ja Teie naabreid. Samas oleme paindlikud, etteteavitamisel tuleme Teile sobival ajal.

Esmaspäev – Reede 9:00 –18:00
Laupäev & Pühapäev: 11:00 – 15:00

Kokkuleppeliselt teeme töid ka muudel aegadel.

Garantii

Pretensioonide korral palume need esitada töö teostamise päeval, et saaksime olukorraga võimalikult kiiresti tutvuda.

Tasumine

Tööde eest on võimalik tasuda nii ettemaksena kui ka peale töid või korra kuus. Täpsema tasumise korra lepime Teiega personaalselt kokku.

Hinnad leiab meie hinnakirjast. 

Transport

Tehnika ja muu vajaliku transpordiga toetab meid Kaubataxo.

Lisaks muru väetamisele tegeleme pajude teiste aiatöödega.

Tellimiseks VÕTA ÜHENUDST!