Kinnisvarahooldus

Võib arvata, et igaüks meist on silmitsi seisnud probleemidega, näiteks: muru niitmine, heina/võsa trimmerdamine, hekilõikus, umbrohutõrje, lehtede koristamine, lumekoristus ja palju muud. Meie kinnisvarahooldus aitab Teid nende tööde tegemisel! Tööde teostamisel lähtume Eesti Kinnivara Heakorra Liidu “Heade Tavade Koodeksist” ning Eesti Standardimis- ja Akrediteerimiskeskuse standardist EVS 807:2016 (Kinnisvarakeskkonna juhtimine ja korrashoid)

kinnisvarahooldus

Missuguseid teenuseid sisaldab endas kinnisvarahooldus?

 • Muru niitmine
 • Trimmerdamine
 • Hekilõikus
 • Võsalõikus
 • Riisumine
 • Lumekoristus maapinnal ja katustel
 • Kastmine, õhutamine, väetamine
 • Muud aiatööd  - peenarde korrastamine, kiviääriste paigaldus.
 • Sambla ja muru eemaldamine tänavakivide/kiviparketi vahelt.
 • Erineva rämpsu, lehtede ja prügi äravedu  - teostab KaubaTaxo
 • Eripuhastustööid teostab Efran OÜ
 • Koristusteenus

 • * Kinnisvara korrashoiu teenuse komplekteerime koos Teiega vastavalt vajadusele eelpool nimetatud osadest.
  * Teenust on võimalik tellida ühekordsena või ka graafiku alusel.

  Miks on vaja kinnisvara korras hoida?

  Eelkõige soovitakse, et aed näeks hea välja, sest ootamatute külaliste saabumisel on võimalus teha väikene kohvipaus õues, ilusas ja hooldatud aias, mitte umbses ja palavas toas. Lisaks silmailule on kinnisvara korrashoiul ka praktiline eesmärk, millest pole nii palju räägitud. Nimelt korras aed, maatükk või krunt hoiab eemale suurel hulgal putukaid, roomajaid ja muid tegelasi, kuna korrektselt niidetud murus puuduvad neil vajalikud elutingimused. Krundi müümisel on lisaks asukohale, maatüki suurusele ja muule oluline ka selle välimus. Kvaliteetse ja ilusa muruga õueala saavutamiseks tuleb kõvasti vaeva näha, sest järjepidevus on ülioluline. Murumehed saavad kõige sellega hakkama valutult, kiiresti ja kvaliteetselt. Teenuste hinnad leiate Hinnakirjast.

  Miks peab olema ilusa õueala saavutamiseks järjepidev

  Kinnisvara korrashoiul tuleb olla ülimalt järjepidev, sest pehme ja tiheda muru saavutamiseks tuleb seda pidevalt/perioodiliselt hooldada. Hooldamisel tuleb järgida kindlaid reegleid. Kõige enam kahjustab muru liiga harv niitmine, sest kiiresti kasvavad umbrohuliigid võivad hakata murutaimi välja suretama. Seega on parem niita pigem sagedamini. Liigselt harvale muru niitmisele mõjub kahjulikult ka liigne ja päevane kastmine. Paljudel on arvamus, et soojadel suveilmadel peab kindlasti muru kastma iga päev ja lõunal kui päikesekiirgus on kõige suurem, sest muidu võib muru ära kuivada. Selle arvamuse lükkavad ümber lihtsad põhjused: kui muru on mitu aastat kasvanud ja juurestik on muutunud tihedaks, siis ei ole vaja seda kasta. Seda tuleb teha ­ainult siis, kui tõesti on näha, et muru hakkab liialt ära kuivama. Kui üldse kasta, siis õhtuti, sest muidu aurab vesi ära ja alles jäävad mineraalid, mis mõjuvad murule halvasti. Järjepidevus võib tähendada ka väljaminekuid, kuid ilus õueala nõuab ohvreid. Murumeeste puhul pole kokkuleppeliste pikemaajaliste tööde puhul hinnakiri kivist.

  Tähtis on ka muru õhutamine, mille kohta saate lugeda SIIT.

  Ühtlasi on ka hekilõikus peatähtis ülesanne esteetilise õueala loomisel. Täpsemalt saate lugeda SIIT.

  Tööde teostamise aeg

  Tööde teostamise ajad lepime kliendiga eelnevalt kokku, et võimalikult vähe häirida Teid ja Teie naabreid. Samas oleme paindlikud, etteteavitamisel tuleme Teile sobival ajal.

  Garantii

  Pretensioonide korral palume need esitada töö teostamise päeva jooksul, et saaksime olukorraga tutvuda.

  Tasumine

  Tööde eest on võimalik tasuda nii ettemaksena kui ka peale töid või korra kuus. Täpsema tasumise korra lepime Teiega personaalselt kokku.
  Hinnad leiab meie HINNAKIRJAST.
  Tellimiseks VÕTA ÜHENDUST!