Trimmerdamine

Trimmerdamine on iga aiaomaniku jaoks kõige tüütum ja tihti ka ajakulukaim töö.

Suvel vajavad hooldamist ka tühjad krundid ja alad kus me muidu muru niitmist ei pea oluliseks kuna seal keegi ei ela. Tegelikult aga tuleb ka selline ala hoida suvel kontrolli all, et vältida risustamist ja kutsumata külalisi sinna omale elukohta valima. Hooldamata aladele tekib kiiresti prügi ja sellega seoses ka närilised ning muud loomad. Linnasisestel kinnistutel on kohustus niita üle 15cm rohi. Selle tegemata jätmisel on oht saada ka trahvi. Niitmata jäetud hein vajub pikali ja selle lõikamine on kordi raskem ja aeganõudvam töö, mis omakorda tähendab ka lisatasusid.

Tehnika

Murumeeste professionaalne meeskond soovitab trimmerdamiseks kasutada vaid parima kvaliteediga ja usaldusväärsete firmade trimmereid: Husqvarna, McCulloch, MTD, Makita. Valides korraliku töövahendi võite kindel olla, et töö läheb hõlpsamalt ja väheste tehniliste probleemidega, kui neid üldse peaks tekkima.

Oluline on valida ka sobiv trimmer vastavalt niiduplatsi suurusele, võsa või rohu kõrgusele ja niitmistihedusele. Aiatehnikapoodides on valikul kahte sorti trimmereid: bensiinimootoriga ja elektritrimmerid.

Elektrilised trimmerid– sobivad väiksema niiduplatsi ning hõredama ja lühema muru niitmiseks, sest need pole nii võimsad kui bensiinimootoriga trimmerid. Lisaks eelnevalt mainitule on elektrilistel lõikuritel juhe või aku, mille abil see töötab. Aku vastupidavus on ligikaudu 30-60 minutit, see tähendab umbes 1000 meetri aiaääre trimmerdamist. Selle kõige juures on aga positiivseks küljeks kompaktsus, kergus ja peaaegu et hooldevaba kasutus. Elektritrimmerid on reeglina odvamad kui bensiinimootoriga trimmerid.

Bensiinimootoriga trimmerid– sobivad vastupidiselt eletkritrimmeritele suuremate alade niitmiseks, kus on hein tihedam ja pikem. Plussiks on võimsus ja juhtme või aku puudumine. Vajalikuks ressursiks sellise trimmeriga töötamisel on vaid õige õli-ja bensiinisegu. Miinusteks on kõrge müratase, tööriista raskus ja pideva hoolduse vajadus.

Bensiinimootoreid on kahetaktilisi ja neljataktislisi. Kahetaktilistes mootorites võib kütteks kasutada ainult  õige konsentraadiga õli ja bensiini segu (tavaliselt 1:40 või 1:50 segu).

Neljataktilistel mootoritel on õli-ja bensiinipaak eraldatud, mis tähendab, et nendesse tuleb lisa eraldi paakidesse kallata.

Soovitame hooaja jooksul vähemalt kolmel korral teha hoolduslõikust, et vältida olukorra kontrolli alt väljumist.

Meie trimmerdamine sisaldab endas:

  • raskesti ligipääsetavate alade ja aiaäärte trimmerdamine (kraavid, nõlvad ja nii edasi)
  • heina trimmerdamine
  • võsalõikus – loe lähemalt.
  • niidujärgne trimmerdamine

Garantii

Pretensioonide korral palume need esitada niidupäeva jooksul, et saaksime olukorraga tutvuda.

Transport

Tehnika ja muu vajaliku transpordiga toetab meid Kaubataxo.

 

Kui soovid, et Sinu maa oleks korras  VÕTA ÜHENDUST!