Võsa-ja heinalõikus
Tüütu iga-aastane aiatöö

Iga-aastane heina-ja võsalõikus

Heina-ja võsalõikus on üpriski tüütu, väsitav ja ebameeldiv töö, mille eest ei pääse ka kõige tegusam aiandushuviline, sest kohtades, mis ei ole pidevalt hooldatud on heina ja võsa kasvamise tõenäosus kõrge. Mida tuleks teha, et hoida vähekülastatav maakodu, tühjalt seisev krunt või koduaed heina-ja võsavabana ning kuidas toimida siis, kui võsa on tahes-tahtmata vohama hakanud? Vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele leiad alljärgnevast tekstist.

Kuidas hoida kinnisvara korras, nii et aed oleks võsa-ja heinavaba? 

  • Kõige lihtsam on hoiduda silmailu rikkuvast maltsast tänu pidevale hooldamisele. Vajadusel saame aidata meie- Murumehed. Täpsemat informatsiooni leiate: kinnisvara korrashoid. Korrapärane niitmisgraafik tagab, et muruvaip ei oleks kaetud umbrohu ja samblaga ning pidevalt kasvav muru ei muutuks ühtäkki heinaks. Kõikide eelnevate tegevuste vältimine annab võimaluse võpsiku tekkimiseks.
  • Kui korrapärane niitmisvõimalus puudub soovitame kasutada üldhävitava toimega herbitsiide umbrohu ja muu mullas areneva taimestiku kasvu peatamiseks. Umbrohutõrjeks tuleb kasutada vastavalt vajadusele õigeid herbitsiide ehk taimemürke ja nende piserdamiseks soovitame kasutada aiapritsi, mida müüakse enamikes aiatarvetekauplustes.
  • Kõige raskem, kuid ka kõige tõhusam viis on taimejuurte väljakiskumine või kõplamine soovitud kohast(des).

Kuidas käituda siis, kui heina-ja võsalõikus on muutunud juba möödapääsmatuks? 

  • Heina-ja võsalõikus on ise ette võttes üks füüsiliselt kurnavamaid ja õigete töövahendite puudumisel ka kallimaid aiatöid. Murumeeste professionaalne meeskond on igati valmis Teid aitama. Tellimiseks võta ühendust!
  • Võttes heina-ja võsalõikus ise ette tuleb arvestada vaja minevate töö-ja turvavahendite olemasoluga: rohu-ja/või võsalõikur, turvasaapad, kaitseprillid ja -kindad, mürasummutvad kõrvaklapid kuulmise kaitseks ning soovi korral ka näokaitse visiir. Lisaks on oluline, et maa-ala, mida niitsite tuleks oksa-ja puuderisust puhtaks teha. Selle tegemata jätmisel annate murule taaskord võimaluse metsistuda.

Heina-ja võsalõikusest loobumisel tuleb arvestada, et putukatele ja väiksematele loomadele on see väga soodsaks elukohaks. Suure tõenäosusega kasutavad nad võimalust ja asuvad endale võpsiku sisse elupaika ehitama.

Teostame erinevaid aia hooldusteenuseid:

Meist

Murumehed OÜ meeskond soovib Teile pakkuda muretut kinnisvara hooldusteenust, kus meie võtame hoolega kanda Teie olulise vara korrashoiu.

murumehed oü

Melissi 3, 60534, Tartu
info@murumehed.ee 5595 6615
Tööajad: E-R 8:00 – 20:00, L-P 10:00 – 17:00
Rekvisiidid: Murumehed OÜ, Reg nr. 14746217
SWEDBANK: EE772200221071838417

© Murumehed OÜ | 2020