Trimmerdamine
Ohutu lähenemine trimmerdamisele

Trimmerdamine ja ohutusnõuded

Trimmerdamine on raske füüsiline ja koormav töö, mille tegemist ei saa ilusa aia loomisel kahjuks vältida. Sellega võib aidata Murumeeste professionaalne meeskond. Täpsemalt: Võsa- ja heinalõikus. Peamisteks trimmerdamist vajavateks aladeks on aia-ja majaäärsed ning rohtu kasvanud maakodud, mida külastatakse liialt vähe.

Kuidas ja mille põhjal tuleks valida trimmer? 

Kui otsid uut tööriista trimmerdamiseks või võsa-ja heinalõikuseks tuleks alustuseks teha natuke uurimistööd või küsida aiatööristade poe teenindajalt abi õige ja enda vajadustele vastava trimmeri ostmiseks. Heinalõikuri soetamisel on määravateks teguriteks niitmist vajava heina, võsa või rohu pikkus ja selle niitmistihedus.

Elektrilised trimmerid– sobivad väiksema niiduplatsi ning hõredama ja lühema muru niitmiseks, sest need pole nii võimsad kui bensiinimootoriga trimmerid. Lisaks eelnevalt mainitule on elektrilistel lõikuritel juhe või aku, mille abil see töötab. Aku vastupidavus on ligikaudu 30-60 minutit, see tähendab umbes 1000 meetri aiaääre trimmerdamist. Selle kõige juures on aga positiivseks küljeks kompaktsus, kergus ja peaaegu et hooldevaba kasutus. Elektritrimmerid on reeglina odvamad kui bensiinimootoriga trimmerid.

Bensiinimootoriga trimmerid– sobivad vastupidiselt eletkritrimmeritele suuremate alade niitmiseks, kus on hein tihedam ja pikem. Plussiks on võimsus ja juhtme või aku puudumine. Vajalikuks ressursiks sellise trimmeriga töötamisel on vaid õige õli-ja bensiinisegu. Miinusteks on kõrge müratase, tööriista raskus ja pideva hoolduse vajadus.

Millised on ohutusnõuded ja õige varustus töö lihtsustamiseks ning enese kaitsmiseks?  

Trimmerdamine on äärmiselt ohtlik töö võrreldes muru niitmisega muruniidukiga. Muruniidukit käsitledes piisab vaid kinnistest jalanõudest, pükstest ja soovi korral heli summutavatest kõrvaklappidest, kuid tuleb sellegipoolest ettevaatlik olla. Kõik muu sinna juurde on vabatahtlik. Võsa- ja heinalõikusel tuleb tööks ette valmistuda aga märksa paremini.

Trimmerid, mida kasutatakse võsa-ja heinalõikusel, on avatud “peaga” ehk lõikuriga, millel puudub kate nagu seda on muruniidukil. Seega ohufaktor on mitmekordistunud.

Vajalik varustus enad tervise kaitseks: 

  1. Kinnised jalanõud, mis võiksid ideaalis olla tugevdatud ninaga;
  2. Pikkade säärtega püksid, mis kaitsevad jalgu lendavate rohuliblede eest;
  3. Pikkade käistega pluus või pusa, mis teenib sama eesmärki nagu pikad püksid;
  4. Kindad villide ära hoidmiseks ja kaitseks lendleva heina eest;
  5. Trimmerit toetavad traksid lihtsustatud töö tegemiseks ja väiksemaks füüsiliseks koormuseks;
  6.  Heli summutavad klapid, et mitte kahjustada kuulmist. Trimmeri mootor on kõrvadele väga lähedal ja teeb valjut müra;
  7. Kaitseprillid silmade kaitseks.

Teostame erinevaid aia hooldusteenuseid:

Kinnisvara korrashoiu tellimiseks VÕTA ÜHENUDST!

Meist

Murumehed OÜ meeskond soovib Teile pakkuda muretut kinnisvara hooldusteenust, kus meie võtame hoolega kanda Teie olulise vara korrashoiu.

murumehed oü

Melissi 3, 60534, Tartu
info@murumehed.ee 5595 6615
Tööajad: E-R 8:00 – 20:00, L-P 10:00 – 17:00
Rekvisiidid: Murumehed OÜ, Reg nr. 14746217
SWEDBANK: EE772200221071838417

© Murumehed OÜ | 2020